Katowice: do szpitala trafił 65-latek ze świńską grypą

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2015 11:14

Do Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach zgłosił się pacjent z podejrzeniem zapalenia płuc i sepsy. W wyniku przeprowadzonych badań u mężczyzny wykryto wirus AH1N1, czyli tzw. świńską grypę.

Katowice: do szpitala trafił 65-latek ze świńską grypą

Mężczyzna do szpitala zgłosił się w ubiegłym tygodniu. Potwierdzenie wykrycia w jego organizmie wirusa AH1N1 do placówki dotarło w piątek (27 lutego) z sanepidu.

Obecnie 65-letni mężczyzna czuje się dobrze. Jest z nim kontakt, można mówić o tym, że prawdopodobnie zagrożenie grypą minęło. Dzisiaj takie zakażenie nie jest traktowane jako wysokiego ryzyka, bo w 2013 roku grypa ta została zakwalifikowana jako sezonowa. W Polsce lekarze są bardzo dobrze przygotowani do leczenia tej choroby.

Jak przyznał rzecznik prasowy szpitala, kilka lat temu była zagrożeniem, gdyż nie wiadomo było, jak się leczy tę chorobę. Teraz jednak w środowisku medycznym świńska grypa nie wzbudza strachu, w przeciwieństwie do społeczeństwa, które jeszcze może odczuwać niepokój na wieści o świńskiej grypie. Obecnie w szpitalu nie ma potwierdzonych innych przypadków.

Więcej: kontakt24.tvn24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum