Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa. Potrzeba 42 tys. łóżek

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP18 października 2021 06:30

Gdy w Polsce wciąż "rozkręca się" czwarta fala pandemii koronawirusa, Japonia szykuje się już na nadejście szóstej fali. Wymaga przygotowania aż 42 tys. łóżek covidowych.

Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa. Potrzeba 42 tys. łóżek
Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa Fot. Shutterstock
  • Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa
  • Spodziewana fala wymaga przygotowania 42 tys. miejsc w szpitalach, o 5 tys. więcej niż podczas poprzedniego szczytu zachorowań - poinformował japoński rząd
  • Według szacunków japońskie szpitale muszą być przygotowane na przyjęcie maksymalnie ok. 34 tys. pacjentów

Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa

Podczas ostatniej fali epidemii latem w niektórych regionach Japonii brakowało miejsc w szpitalach i wielu pacjentów musiało być leczonych w domach - pisze w niedzielę dziennik "The Japan News".

Według rządowych szacunków, by uniknąć powtórzenia tej sytuacji niezbędne jest zwiększenie dostępnych łóżek o 20 proc. w stosunku do poprzedniego szczytu zachorowań.

Japońskie szpitale muszą być przygotowane na przyjęcie maksymalnie ok. 34 tys. pacjentów, ale by sprawnie obsłużyć taką liczbę chorych konieczne jest zabezpieczenie ponad 42 tys. szpitalnych łóżek - ocenia rząd.

W 17 prefekturach, w tym w Tokio i Osace, będzie więc trzeba przygotować ok. 5 tys. nowych miejsc w szpitalach - wylicza gazeta

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum