Ile dziś zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa? Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Autor: oprac. KK • Źródło: Ministerstwo Zdrowia, PAP10 października 2022 10:31

Koronawirus. 10 października. Ile dziś zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące COVID-19. Ostatniej doby potwierdzono 386 zakażeń.

Ile dziś zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa? Nowe dane Ministerstwa Zdrowia
Ile dziś zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa? Nowe dane Ministerstwa Zdrowia Fot. Shutterstock
  • Koronawirus. 10 października. Ile dziś zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące COVID-19
  • Według raportu z 10 października potwierdzono 386 zakażeń. Nie odnotowano zgonów związanych z COVID-19. Ostatniej doby wykonano 2939 testów na koronawirusa
  • W poprzednim tygodniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że od 29 września do 5 października odnotowano 20 072 zakażeń (w tym 3 981 ponownych zakażeń)
  • W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło 38 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 113 osób
  • Jeżeli pojawi się następna fala koronawirusa, to najwcześniej na przełomie roku. Nałoży się to też na górkę zachorowań na grypę w okolicach stycznia-lutego – zaznaczył w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski

Koronawirus. 10 października. Zakażenia i zgony

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące COVID-19. 

Według raportu z 10 października potwierdzono 386 zakażeń. Nie odnotowano zgonów związanych z COVID-19. Ostatniej doby wykonano 2939 testów na koronawirusa.

Wczoraj - 9 października - mielismy 463 zakażenia, w tym 51 ponownych. Natomiast 8 października - 3743, w tym 547 ponownych. W sobotę zanotowano 13 zgonów osób z COVID-19.

Z kolei w ostatnim tygodniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że od 29 września do 5 października odnotowano 20 072 zakażeń (w tym 3 981 ponownych zakażeń). W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło 38 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 113 osób.

Minister zdrowia o nowej fali koronawirusa

O prognozach dotyczących kolejnego wzrostu zakażeń koronawirusem mówił 6 października w Radiu Lublin minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Jeżeli pojawi się następna fala koronawirusa, to najwcześniej na przełomie roku. Nałoży się to też na górkę zachorowań na grypę w okolicach stycznia-lutego – zaznaczył.

Według ministra nawet mimo tysięcy nowych zakażeń dziennie skutek dla szpitalnictwa jest już stosunkowo niewielki.  - Ostatnie raporty pokazują, że mamy około 3,5 tys. hospitalizowanych w skali całego kraju, z czego raptem 50-60 osób mamy pod respiratorami - poinformował.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że w poprzednich falach liczba hospitalizacji była na poziomie powyżej 20 tys. osób, z czego 2-3 tys. osób znajdowało się pod respiratorami.

- Teraz mówimy o zupełnie innej skali zjawiska i pod tym względem pandemia nie jest już ogromnym zagrożeniem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - zaznaczył minister. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum