Ekspert: "Chiny nie złagodzą polityki COVID-19, ale będą ją udoskonalać"

Autor: • Źródło: PAP11 listopada 2022 08:43

Chiny nie rozluźnią swojej polityki "zero COVID", ale będą ją ciągle ulepszać zgodnie ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną — poinformował ekspert z Chińskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Ekspert: "Chiny nie złagodzą polityki COVID-19, ale będą ją udoskonalać"
"Chiny nie złagodzą polityki COVID-19, ale będą ją udoskonalać". Fot. Shutterstock

 

Chiny nie rozluźnią swojej polityki "zero COVID"

— Państwo Środka nie rozluźni działań w zakresie zapobiegania koronawirusowi, ale będzie je stale ulepszać w zależności od mutacji i zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej. Działania te będą również bardziej naukowo dokladne w ich wdrażaniu — poinformował ekspert Chińskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Wang Liping, którego wypowiedź cytuje w piątek agencja Reutera.

Najwyższy organ rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KPCh) zapowiedział w czwartek utrzymanie stanowczej polityki "dynamicznego zerowania" ognisk COVID-19, w ramach której miliony ludzi wciąż zamykane są w lockdownach i kierowane na przymusowe badania.

Większość świata zniosła już obostrzenia, ale Chiny obstają przy polityce "zero covid" i dążą do całkowitej eliminacji wirusa.

Powracające lockdowny, masowe testy, wszechobecne kontrole i inwigilacja z użyciem aplikacji śledzących wywołują niezadowolenie społeczne i uderzają w gospodarkę, ale według władz zapobiegają milionom potencjalnych zakażeń i zgonów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum