Chiny: wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Autor: oprac. JJ • Źródło: PAP26 listopada 2022 09:20

Chińskie władze zgłosiły w sobotę najwyższy bilans zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Od trzech dni bilanse zakażeń w Chinach są wyższe niż w połowie kwietnia, gdy w zamieszkanym przez 25 mln osób Szanghaju obowiązywał surowy lockdown, który ostatecznie zniesiono dopiero po dwóch miesiącach.

Chiny: wzrost liczby zakażeń koronawirusem
Mimo restrykcyjnej polityki "zero covid" w Szanghaju wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Fot. Shutterstock
  • W Szanghaju, zamieszkanym przez 25 ml osób, od trzech dni bilans zakażeń koronawirusem jest wyższy nić w połowie kwietnia
  • Państwowa komisja zdrowia zgłosiła łącznie ponad 35,2 tys. zakażeń lokalnych, przy czym 31,7 tys. z nich określono jako przypadki bezobjawowe
  • Chińskie władze obstają przy polityce "zero covid" i ostrych restrykcjach. Według opublikowanego w czwartek raportu firmy analitycznej Nomura lockdowny dotykają obecnie obszary odpowiadające za 21,1 proc. PKB Chin

alnych zakażeń

W sobotę państwowa komisja zdrowia zgłosiła łącznie ponad 35,2 tys. zakażeń lokalnych, przy czym 31,7 tys. z nich określono jako przypadki bezobjawowe.

Nie odnotowano żadnego zgonu, co oznacza, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi 5 232.

Jak zaznacza Reuters, duże miasta nadal walczą z epidemią, a najwięcej nowych przypadków odnotowano w Kantonie i leżącym na południowym zachodzie Chongqing.

Niezmienna polityka „zero covid"

Chińskie władze obstają przy polityce "zero covid" i utrzymują restrykcje określane jako najsurowsze na świecie. Według opublikowanego w czwartek raportu firmy analitycznej Nomura lockdowny dotykają obecnie obszary odpowiadające za 21,1 proc. PKB Chin, podczas gdy miesiąc temu było to tylko 9,5 proc. PKB - przekazał dziennik "South China Morning Post".

Nomura spodziewa się, że w nadchodzących kilku tygodniach w lockdownach będzie już 30 proc. chińskiej gospodarki. Wcześniej w tym tygodniu firma szacowała, że restrykcje dotykają 412 mln Chińczyków.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze