×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Akcja środowiska chorych "Walczmy razem z epidemią HIV"

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia15 grudnia 2015 10:10

Dzięki nowoczesnym lekom pacjenci zakażeni wirusem mogą żyć praktycznie tak długo jak zdrowe osoby. Żeby tak było, nosiciele muszą jak najszybciej poddać się leczeniu.

Akcja środowiska chorych "Walczmy razem z epidemią HIV"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizacje zrzeszające pacjentów i działające na ich rzecz przed kilkoma dniami podpisały w Warszawie wspólny manifest "Walczmy razem z epidemią HIV" - pisze Rzeczpospolita.

Autorzy manifestu zakładają wypracowanie wspólnego stanowisko na wiele kwestii, które zostaną uwzględnione w nowym Narodowym Programie Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczaniu AIDS na lata 2016-2020.

Zostanie też przygotowany internetowy kalkulator, który policzy, od ilu partnerów mogliśmy się zakazić HIV i innymi chorobami przynoszonymi drogą płciową.

Mówiąc najprościej, kalkulator bierze pod uwagę liczbę partnerów i to, w jakim byli wieku, mnoży ją przez możliwą statystycznie liczbę partnerów tych partnerów i tak dalej. Robi się to w sześciu etapach. Kalkulator nie jest narzędziem diagnostycznym, ale pokazuje, jak można być narażonym na choroby przenoszone drogą płciową i jak to ryzyko wzrasta z każdym nowym partnerem.

Ma uczyć odpowiedzialnego podejścia do seksu i nakłaniać ludzi, aby wykonywali testy na wirusa HIV i choroby przenoszone drogą płciową.

Więcej: www.rp.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum