Zaokrąglone biodra są (podobno) dobre dla zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2010 11:30

Tłuszcz, który gromadzi się wokół bioder i ud może być korzystny dla zdrowia - informuje serwis BBC.

Czyżby już starożytni wiedzieli, że...

Kobieco zaokrąglone biodra i posągowe uda podobają się nie tylko mężczyznom, ale i lekarzom. A to dlatego, że kobiety o takiej figurze przysparzają im mniej problemów. Mają bowiem zdrowsze serce i układ krążenia, rzadziej też zapadają na choroby metaboliczne, np. cukrzycę, niż panie, u których tłuszczyk gromadzi się wokół talii, a nie na biodrach.

Potwierdzają to badania, przeprowadzone przez naukowców z Oksfordu, których wyniki opisało najnowsze wydanie czasopisma „International Journal of Obesity". Dowodzą one, że tłuszcz obrastający biodra zawiera czynnik przeciwzapalny, który pomaga chronić naczynia krwionośne przed zatykaniem się.

Jak donosi serwis BBC News, oksfordzcy uczeni sugerują nawet, że nie należy walczyć z pełnymi kształtami – pod warunkiem, że krągłości przybywa w biodrach i udach – ale wręcz warto wyhodować sobie tam nieco więcej tłuszczu. Ostrzegają, że zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej w tym miejscu może prowadzić do zaburzeń metabolicznych.

Zdaniem dr. Konstantinosa Manopoulosa, który kierował oksfordzkimi badaniami, z punktu widzenia zdrowia nie liczy się waga. Znacznie ważniejsza jest figura i to, gdzie gromadzi się tłuszcz. Ten wokół brzucha jest zły.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum