×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zaburzenia depresyjne u dzieci

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia11 marca 2012 18:43

Badania wskazują, że co 10. dziecko w Polsce ma zaburzenia depresyjne. Samotność, brak wsparcia ze strony rodziców, rosnące wymagania i presja, której nie jest w stanie udźwignąć młody człowiek - to tylko niektóre z czynników wpływające na rozwój schorzenia u młodzieży.

Zaburzenia depresyjne u dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Profesor Bartosz Łoza z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że problem narasta szczególnie w dużych miastach, gdzie rodzice nie mają czasu dla dzieci, a z drugiej strony stawiają im ogromne wymagania - informuje Onet.pl

Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego profesor Janusz Heitzman wyjaśnia, że problemom psychicznym mogą towarzyszyć bóle głowy czy brzucha. Często rodzice nie dostrzegają zmiany zachowania dziecka. Bagatelizują wysyłane sygnały przez młodego człowieka, który znajduje się w sytuacji bez wyjścia i braku nadziei.

Psycholog Aneta Bartnicka-Michalska zwraca uwagę, że młody człowiek potrzebuje wsparcia i akceptacji ze strony rodziców. Podkreśla, że trzeba pozwolić dziecku być dzieckiem i chronić je przed zbyt wczesną dorosłością.

Więcej: www.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum