Za 5 lat na rynek trafi bezpieczny odpowiednik alkoholu. Jest coś takiego

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2019 19:54

Naukowiec, David Nutt związany ze szpitalem Hammersmith w Londynie twierdzi, że stworzył preparat, który dostarcza wszystkich pozytywnych i przyjemnych doznań związanych z piciem alkoholu, a nie ma żadnych efektów ubocznych.

Za 5 lat na rynek trafi bezpieczny odpowiednik alkoholu. Jest coś takiego
FOT. Fotolia

Preparat nazwał Alcarelle, ale znany jest też pod nazwą „alcosynth”. Rozpoczęto procedury, które mają wprowadzić Alcarelle na rynek. Może to nastąpić już za pięć lat.

Przedsiębiorcy dostrzegają wiele trudności z wprowadzeniem preparatu na rynek. Pierwszy to przekonanie urzędników do spraw żywności, że produkt jest całkowicie bezpieczny. Kolejny, to przekonanie konsumentów do alcosynth, który nie jest pochodzenia naturalnego tylko pochodzi z przemysłu chemicznego. Dużym problemem jest też smak preparatu, który trzeba maskować, aby w ogóle wprowadzić go do organizmu.

W ciągu ostatnich 20 lat badań nastąpił ogromny postęp w naukach o mózgu. Postępy te utorowały drogę do ekscytujących nowych przedsięwzięć w zakresie alternatywnych napojów dla dorosłych - komentuje Rzeczpospolita. Dodaje, że twórcy Alcarelle wierzą, iż wykorzystanie tego i przyszłych badań ma potencjał, aby radykalnie poprawić nasze życie i ogólny stan zdrowia, a jednocześnie nie pozbawiać nas substancji, które pozwolą na „wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości”.

Czytaj: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum