Wrocław. Powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Szpital otrzymał ponad 8,5 miliona zł

Autor: oprac. KM • Źródło: Agencja Badań Medycznych13 lipca 2021 20:15

Wrocławski Wojskowy Szpital Kliniczny otrzymał ponad 8,5 mln zł na badania kliniczne. Symboliczny czek przekazali wiceminister zdrowia Anna Goławska i wiceprezes ds. finansowania badań Agencji Badań Medycznych dr Jakub Berezowski.

Pieniądze otrzymane z ABM posłużą do stworzenia i rozwoju Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Fot. 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu 4wsk.pl
  • 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu pozyskał ponad 8,5 mln zł z Agencji Badań Medycznych
  • Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność badawczą
  • W szpitalu zostanie utworzone Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

W 4. WSK powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

- Liczymy, że utworzenie Centrum Badań Klinicznych w 4. WSK będzie jedną z cegiełek do rozwoju naukowego placówki, a co za tym idzie, poprawy opieki medycznej w całym kraju - mówiła wiceminister Anna Goławska, wręczając symboliczny czek.

Pieniądze otrzymane z ABM posłużą do utworzenia i rozwoju Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu.

Jak podkreślił wiceprezes ds. finansowania badań w ABM, dr Jakub Berezowski, możliwości prowadzenia badań w Polsce znacząco zwiększyły się dzięki wyłonieniu w obu edycjach konkursu tych 16 placówek.

Sieć Badań Klinicznych to korzyść dla lekarzy i pacjentów

- Sieć Badań Klinicznych przyniesie korzyści wszystkim: zarówno pracownikom medycznym jak i pacjentom. Jej utworzenie już zaowocowało dwukrotnie większym zainteresowaniem sponsorów komercyjnych realizacją badań w naszym kraju. W planach mamy kolejne projekty, które doprowadzą do udoskonalenia Sieci pod względem m.in. informatycznym oraz naukowym - zaznaczył Berezowski.

- Dzięki środkom z Agencji Badań Medycznych możemy wejść na wyższy etap rozwoju. Możliwość utworzenia Centrum oraz inwestycja w badania kliniczne stanowi swoistą dźwignię naukową, która daje perspektywy na kolejne lata - powiedział komendant 4. WSK, dr n. med. Wojciech Tański.

4. WSK dzięki projektowi zaopiniowanemu pozytywnie przez ABM dołączył do grona 16 podmiotów składających się na Polską Sieć Badań Klinicznych. PSBK została powołana w celu zapewnienia ujednoliconych standardów badań, wysokiej jakości obsługi pacjentów oraz zwiększenia liczby komercyjnych i niekomercyjnych badań klinicznych. Skorzystają na tym chorzy, ponieważ zyskają szerszy dostęp do nowoczesnych terapii, a jednocześnie będą one bezpieczniejsze dzięki ustandaryzowaniu wszystkich procedur.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum