Wicepremier: 25 mln zł na badania nad koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2020 14:45

25 mln zł dla Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ w Krakowie przeznaczy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na badania nad koronawirusem, badania, które pomogą zapobiegać epidemiom w przyszłości - zapowiedział w poniedziałek, 9 marca w Krakowie wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Podjąłem decyzję o przeznaczeniu 25 mln zł dla Małopolskiego Centrum Biotechnologii na badania, może wypracowanie szczepionki, a na pewno badania, które w przyszłości umożliwią nauce polskiej, jako cząstce nauki światowej, skuteczne przeciwdziałanie kolejnym epidemiom - powiedział na konferencji prasowej w Collegium Novum UJ Jarosław Gowin.

Swoją decyzję uzasadniał m.in. tym, że wirus mutuje się, przez co stwarza nowe zagrożenia dla ludzkiego życia, i jest wyzwaniem naukowym.

- Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ jest zdecydowanie najlepsze w Polsce i na światowym poziomie prowadzi badania nad wirusami - podkreślił wicepremier.

Zapowiedział również, że powołany przez niego zespół ekspertów ds. koronawirusa wkrótce przedstawi uczelniom rekomendacje, także administracyjne.

Beata Kołodziej (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum