Warta 1 mln euro umowa polskiej spółki z niemieckim partnerem. Mapowanie mięśnia serca

Autor: oprac. KK • Źródło: Materiały prasowe/Rynek Zdrowia13 stycznia 2023 10:00

Medinice – notowana na GPW polska spółka MedTech, realizując założony plan rozwoju produktowego, dokonała wyboru podwykonawcy do realizacji jednego ze swoich priorytetowych projektów. Prace nad produktem EP Bioptom, bo o nim mowa, zrealizuje niemiecki podmiot posiadający wieloletnie doświadczenie w prototypowaniu i tworzeniu skomplikowanych urządzeń medycznych.

Warta 1 mln euro umowa polskiej spółki z niemieckim partnerem. Mapowanie mięśnia serca
Współpraca będzie możliwa dzięki zawartej przez strony umowie na ok. 1 mln EUR. fot. Shutterstock
 • Polska spółka Medinice wybrała podwykonawcę do realizacji jednego ze swoich priorytetowych projektów
 • Współpraca będzie możliwa dzięki zawartej przez strony umowie na ok. 1 mln EUR
 • Zdaniem zarządu powinno to pozytywnie wpłynąć na istotne przyspieszenie procesów realizacji projektu
 • Poza tym Medinice intensyfikuje prace nad trzema kluczowymi projektami, które osiągają coraz większe szanse na komercjalizację
 • Z uwagi na to bieżący rok powinien dla spółki być przełomowy, bowiem polscy specjaliści są w trakcie okresu ważnych obserwacji w badaniach przedklinicznych fazy przewlekłej w projektach MiniMax i CoolCryo, a także kontynuują badania kliniczne w projekcie PacePress
 • To właśnie ten projekt ma największą potencjalną gotowość
  komercjalizacji w 2023 r.

Duże możliwości produkcyjne i odpowiednie zaplecze surowców

- Zgłosiło się do nas kilka zagranicznych podmiotów. Postawiliśmy, moim zdaniem słusznie, na partnera z Niemiec. To doświadczony podmiot, posiadający cenne umiejętności w prototypowaniu i tworzeniu skomplikowanych urządzeń medycznych, także z zakresu kardiologii. Będziemy współpracować przy jednym z naszych kluczowych projektów o nazwie EP Bioptom. Ufam, że dzięki dużym możliwościom produkcyjnym naszego partnera, w tym odpowiednim zapleczem surowców i podzespołów, uda nam się znacząco przyspieszyć realizację tego projektu.  – mówi Sanjeev Choudhary, prezes zarządu Medinice S.A.

– Ze względu na złożoność naszych wszystkich produktów staramy się współpracować jedynie z wyspecjalizowanymi fachowcami, dzięki czemu w efekcie wierzymy, że dostarczymy produkty najwyższej jakości – dodaje.

EP Bioptom

EP Bioptom to projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a wartość prac B+R wynosi prawie 5, 4 mln zł. Celem projektu jest opracowanie elektrofizjologicznego bioptomu do endokardialnej biopsji mięśnia serca kierowanej mapowaniem elektroanatomicznym 3D.

Produkt będzie wykorzystywany podczas biopsji mięśnia sercowego, która jest badaniem pozwalającym na przeprowadzenie badań morfologicznych, immunohistologicznych i strukturalnych w mikroskopie elektronowym.

Medinice

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, której akcje są notowane na Głównym Rynku GPW w Warszawie. Spółka pełni rolę platformy dla rozwiązań stosowanych w małoinwazyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Firma rozwija własne technologie oraz projekty pozyskane od naukowców spoza kraju.

Pipeline spółki to obecnie ok. dwunastu projektów. Trzy kluczowe to MiniMax, CoolCryo oraz PacePress. Dwa pierwsze obecnie przechodzą zaawansowaną fazę obserwacji w badaniach przedklinicznych. Raport już niebawem, choć zdaniem Zarządu spółki już teraz wyniki wyglądają obiecująco. PacePress natomiast już przechodzi badania kliniczne i to on ma szansę na gotowość do komercjalizacji w 2023 roku.

Więcej o projekcie EP Bioptom:  https://medinice.pl/projekt-ep-bioptom.html 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze