Warszawa: szpital ogłasza nabór osób wyleczonych z COVID-19 do oddawania krwi

Autor: cskmswia.pl/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 19:38

Osoby wyleczone z infekcji koronawirusem, które chciałyby zostać dawcami osocza, mogą zgłaszać się do Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie, aby - oddając krew - pomóc zakażonym wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała na swojej stronie internetowej placówka.

Krew wyleczonycyh z COVID-19 pomoże innym?; FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Specjaliści ze szpitala MSWiA od ponad dwóch tygodni rozwijają projekt podawania osocza tak zwanych ozdrowieńców pacjentom chorym na COVID-19. Realizują go we współpracy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA.

Osocze osób wyleczonych może zawierać przeciwciała pomocne w leczeniu chorych, którzy wciąż walczą z zakażeniem wywołanym przez koronawirusa SARS-CoV-2. Lekarze szpitala zaapelowali o pomoc do pacjentów, którzy przebyli chorobę COVID-19, żeby zgłaszali się w celu oddania krwi.

Szpital informuje, że miejsce pobierana osocza znajduje się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (CKiK) CSK MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie. Proces separacji osocza odbywa się w strefie bezpiecznej. Szpital zapewnia również, że każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych, takich jak oznaczenie grupy krwi, morfologia i badania wirusologiczne.

Więcej: cskmswia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum