Warszawa: powstanie biomedyczna "Dolina Krzemowa"?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2012 12:21

Wiadomo już, gdzie powstanie warszawski klaster biomedyczny BioTechMed. Spółka BTM Mazowsze, która zapowiadała jego stworzenie, prowadzi rozmowy z Urzędem Miasta Warszawa w sprawie jego lokalizacji przy ul. Oboźnej - informuje Puls Biznesu.

Warszawa: powstanie biomedyczna "Dolina Krzemowa"?
- Tam znajdzie się miejsce na biuro oraz na tworzenie projektów start-up. Zakładamy, że będzie to kilkuletni przystanek na drodze do stworzenia dużego klastra z prawdziwego zdarzenia - mówi Marcin Szumowski, założyciel i dyrektor ds. rozwoju biznesu w BTM Mazowsze.

Najbardziej pożądanym miejscem jest Ochota (na którą BioTechMed miałby się przenieść za kilka lat), gdzie znajduje się Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). BTM Mazowsze zamierza komercjalizować najbardziej perspektywiczne projekty prowadzone w CePT, a bliska lokalizacja ułatwiłaby taką współpracę.

Na pierwsze transakcje w ramach klastra trzeba poczekać, ponieważ jego start wstrzymuje na razie brak pieniądzy z Brukseli. - Czekamy na podpisanie umowy na 6 mln zł dotacji unijnej w ramach działania 1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza. Te pieniądze pozwolą nam ruszyć pełną parą - twierdzi Marcin Szumowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum