Wałbrzych: mariaż techniki z medycyną

Autor: Nowe Wiadomoście Wałbrzyskie/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2010 09:01

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego z Politechniką Wrocławską, w Wałbrzychu powstanie strefa nowoczesnej medycyny.

Głównymi inicjatorami przedsięwzięcia byli: Roman Szełemej – dyrektor ds. medycznych w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, dr hab. inż. Jerzy Detyna – wykładowca Politechniki Wrocławskiej oraz Piotr Kruczkowski – prezydent Wałbrzycha.

Dzięki podpisanemu porozumieniu będą prowadzone prace badawcze nad zastosowaniem wiedzy informatycznej i matematycznej w medycynie. Efektem tych prac mają być nowe technologie w wielu dziedzinach medycyny, w tym w ortopedii, chirurgii i kardiologii.

W wałbrzyskim szpitalu już pojawili się pierwsi doktoranci i habilitanci z Politechniki Wrocławskiej, którzy prowadzą badania naukowe.

Odbywają się tu także praktyki, w ramach których studenci korzystają z zaplecza medycznego szpitala, które ma być rozbudowane. Od września br. rozpoczynają się bowiem seminaria, ale brakuje sali wykładowej.

Więcej: http://www.nww.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum