W Senacie o standardach medycznych. Dziś posiedzenie zespołu ds. badań naukowych i innowacji

Autor: MCD • Źródło: Rynek Zdrowia14 czerwca 2022 06:30

O standardach medycznych w Polsce będą dyskutowali w Senacie eksperci i parlamentarzyści Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia.

W Senacie o standardach medycznych. Dziś posiedzenie zespołu ds. badań naukowych i innowacji
14 czerwca kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia Fot. Tomasz Gzell/PAP
  • 14 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia
  • Parlamentarzyści i eksperci będą rozmawiali o standardach medycznych w Polsce

W Senacie o standardach medycznych w Polsce

Obowiązującym standardom medycznym w Polsce przyjrzą się na najbliższym posiedzeniu członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia. Początek posiedzenia zaplanowano na 14 czerwca, godz. 12.

Zespół ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia porusza, przypomnijmy, tematy związane z rozwojem nauki i innowacyjności oraz wpływem na ochronę zdrowia współpracy z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą, a także innymi podmiotami, prowadzącymi działalność leczniczą celem wykorzystania wiedzy w praktyce. 

Podczas poprzednich posiedzeń senatorowie oraz zaproszeni eksperci dyskutowali m.in. o roli państwa w rozwoju medycyny, badaniach klinicznych i roli innowacji w procesie terapeutycznym czy nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych. Tym razem poruszą tematykę standardów medycznych obowiązujących w Polsce.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum