×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

USA: starzy, ale jarzy...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 marca 2010 12:30

Badania naukowe, że w starszym wieku mężczyźni są znacznie bardziej aktywni seksualnie niż kobiety w tym samym wieku.

USA: starzy, ale jarzy...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak ustalił zespół pod kierunkiem dr Stacy Tessler Lindau z Uniwersytetu Chicagowskiego, w wieku 55 lat mężczyźni mają przed sobą średnio jeszcze około 15 lat aktywności seksualnej, podczas gdy kobiety w tym samym wieku tylko 10 lat.

– Ogólnie biorąc, mężczyźni w starszym wieku są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety, częściej twierdzą, że mają udane życie seksualne, i częściej myślą regularnie o seksie – stwierdziła dr Lindau telewizji Fox News.

Jej zespół prowadził badania na reprezentatywnej próbie 3000 Amerykanów w wieku 25-74 lat i drugiej grupie, również liczącej 3000 osób, w wieku 57-86 lat.

Dwie trzecie mężczyzn i kobiet w średnim wieku powiedziało, że mają udane życie seksualne. Osoby zdrowe dwa razy bardziej interesują się seksem niż osoby cierpiące na rozmaite schorzenia i prowadzą dłużej aktywne życie seksualne.

Autorzy badań zwracają uwagę na to, że kobiety pozostają seksualnie aktywne krócej niż mężczyźni, chociaż żyją od nich dłużej.

Powyżej 75. roku życia jeszcze 40 procent mężczyzn prowadzi życie seksualne, podczas gdy wśród kobiet w tym wieku - tylko 17 procent. Dwie trzecie tych mężczyzn i połowa kobiet mówi, że jest to seks satysfakcjonujący.

Zdaniem dr Lindau, różnicę tę tłumaczy w znacznej mierze korzystanie przez mężczyzn z leków zapewniających erekcję, jak viagra.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze