USA: spółka OncoArendi zaprezentowała programy badawcze na konferencji BIO

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2019 18:40

Zespół OncoArendi Therapeutics promował programy badawcze spółki na zorganizowanej przez Biotechnology Innovation Organization (BIO) międzynarodowej konferencji w Filadelfii (USA), jednej z najważniejszych imprez branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na świecie - podaje spółka w komunikacie prasowym.

USA: spółka OncoArendi zaprezentowała programy badawcze na konferencji BIO
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Na konferencji BIO spółkę OncoArendi Therapeutics reprezentowali: Marcin Szumowski, prezes zarządu; Nicolas Beuzen, dyrektor ds. rozwoju biznesu oraz Paweł Dobrzański, dyrektor biologii.

Spółka promowała na konferencji swoje dwa najbardziej zaawansowane programy badawcze: OATD-01 (inhibitor chitynaz, kandydat na lek w terapii chorób włóknieniowych o podłożu zapalnym, obecnie kończący fazę Ib rozwoju klinicznego) i OATD-02 (inhibitor arginazy, potencjalny lek w terapii chorób nowotworowych, obecnie znajdujący się w końcowym stadium formalnego rozwoju przedklinicznego).

Przedstawiciele firmy OncoArendi Therapeutics wzięli udział w 47 spotkaniach z firmami potencjalnie zainteresowanymi współpracą z OncoArendi, w tym z reprezentatami 10 z 20 największych globalnych firm farmaceutycznych, m.in.: Pfizer, Novartis, Roche, BMS oraz z kilkoma firmami z Chin. W efekcie tych spotkań spółka podpisała już dwie nowe umowy CDA (z ang. Confidential Disclosure Agreement - umowy z klauzulą poufności).

Przedstawiciele spółki bardzo pozytywnie oceniają uczestnictwo w konferencji BIO - programy badawcze spółki zostały dobrze odebrane, a największe zaciekawienie budziły wyniki badań przedklinicznych, translacyjnych i klinicznych OATD-01.

Konferencja BIO w Filadelfii odbyła się w dniach 3-6 czerwca tego roku. Wzięło w niej udział ponad 16 tysięcy uczestników z 67 krajów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum