USA: po wszczepieniu elektrycznych implantów sparaliżowani odzyskali zdolność ruchu

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2014 20:17

Czterech mężczyzn, którzy od ponad dwóch lat byli sparaliżowani od klatki piersiowej w dół, odzyskało zdolność poruszania kończynami, po wszczepieniu im elektrycznego implantu.

Ten sukces amerykańskich lekarzy daje nadzieję dla milionów sparaliżowanych pacjentów, którzy stracili sprawność ruchową z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego. Po wszczepieniu implantu pacjenci mogą poruszać nogami i stopami, choć nie mogą chodzić - informuje tvn24.pl

Dr Roderic Pettigrew, szef Narodowego Instytutu Biomedycyny i Bioinżynierii, który pokrył część kosztów prowadzonych badań, uważa, że to przełomowy moment w medycynie zajmującej się leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

To również ważne odkrycie, które zmieni podejście do nierokujących pacjentów, ponieważ, jak przekonuje Susan Harkema z Uniwersytetu Louisville - specjalista w rehabilitacji neurologicznej, która prowadzi badania w tym zakresie - obecnie pacjenci często nie są poddawani rehabilitacji, ponieważ pieniądze przeznaczane na ten cel nie są uważane z "dobrą inwestycję". Te badania pokazują, że jednak jest dla nich nadzieja.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum