USA: chcą pokonać raka szczepionką

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2017 09:24

Naukowcy od lat marzą o tym, aby pokonać raka metodą immunoterapii onkologicznej. To jedna z najbardziej obiecujących metod w walce z rakiem.

USA: chcą pokonać raka szczepionką
USA: chcą pokonać raka szczepionką. Fot. Archiwum

Mimo setek prób tylko nielicznym chorym udało się pokonać raka za pomocą immunoterapii. Ostatnio naukowcy z amerykańskiego Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie zaproponowali jednak, aby stworzyć szczepionki jednostkowo dostosowane do zmutowanych białek w guzie pacjenta - pisze Rzeczpospolita.

Dzięki badaniom klinicznym wiadomo, że taka adaptacja szczepionki do indywidualnych organizmów zapobiega wczesnym nawrotom choroby u pacjentów z rakiem skóry. Uczeni z Ameryki liczą na to, że zwiększając siłę działania nowego leku, będzie można go zastosować do walki z innymi rodzajami nowotworów. Ma na to pozwolić wykorzystanie różnych mechanizmów zmuszania układu immunologicznego do atakowania guza.

Jak wyjaśnia Rzeczpospolita, pierwsze testowane szczepionki były ukierunkowane na pojedynczy guz rakowy, a obecne zawierają wielokrotnie zmutowane białka, które są specyficzne dla guza indywidualnego pacjenta.

Więcej: www.rp.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum