USA: Uniwersytet Stanforda zapowiada powstanie szpitala przyszłości

Autor: Komputer Świat/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2019 10:56

W szpitalu Stanford Health Care działającym przy Uniwersytecie Stanforda ma powstać jedna z najnowocześniejszych lecznic świata. Będzie to zautomatyzowana placówka, w której ludzi w dużym stopniu zastąpią roboty. Koszt inwestycji wynosi 2,1 mld dolarów.

USA: Uniwersytet Stanforda zapowiada powstanie szpitala przyszłości
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital ma być gotowy na podłączenie do sieci 5G, zostaną w nim wykorzystane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

W szpitalu znajdą się roboty, które odciążą ludzi od wielu obowiązków. Będą one m.in. odpowiadać za pakowanie leków w aptece. Następnie będą dostarczane, z użyciem innych maszyn, do punktu wydawania. Kolejne 23 zautomatyzowane pojazdy mają zajmować się m.in. dostarczaniem prania czy wywożeniem śmieci.

Placówka wykorzysta również w szerokim stopniu rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.  Nie zabraknie również licznych rozwiązań z zakresu automatyzacji szpitala i monitorowania stanu przebywających w nim ludzi. 

Obecnie specjaliści z Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają testowanie działania nowych rozwiązań technologicznych oraz ich wpływu na efektywność pracy szpitala oraz jego sytuację finansową. 

Więcej: komputerswiat.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum