UJ szuka ochotników do badań nad wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2019 20:33

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego od ponad roku prowadzą badania nad wpływem pól elektromagnetycznych (PEM) na zdrowie człowieka. Rozpoczynają właśnie drugi etap projektu, którego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy korzystanie z telefonu komórkowego wpływa na osoby elektrowrażliwe.

UJ szuka ochotników do badań nad wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Poszukiwani są ochotnicy, którzy skorzystają z bezpłatnych badań autonomicznego układu nerwowego i termografii. Zgłaszać mogą się mężczyźni w każdym wieku - informuje Gazeta Krakowska.

Grupa naukowców z Zakładu Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prace nad projektem badawczym „Wpływ pól elektromagnetycznych na organizm człowieka” rozpoczęła we wrześniu 2018 roku. Akademicy sprawdzają, czy pola o częstotliwościach wykorzystywanych w komunikacji bezprzewodowej mają wpływ na nasze zdrowie i jaka jest skala problemu elektrowrażliwości elektromagnetycznej w Polsce.

Zgłoszenia do projektu badawczego są przyjmowane do 10 grudnia pod numerem telefonu: 12/ 61-99-681. Wszyscy zakwalifikowani do udziału skorzystają z bezpłatnej diagnostyki prowadzonej w Zakładzie Biofizyki Collegium Medicum UJ oraz w kilku innych jednostkach Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego.

Czytaj: gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum