Troje dzieci, trzy kolory skóry, ci sami rodzice

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2009 12:36

Każde z dzieci pewnego brytyjskiego małżeństwa wygląda inaczej, choć mają tych samych rodziców. Carla i Cornel Nurse przyzwyczaili się już do pytań o to, czy są biologicznymi rodzicami swoich dzieci. Niezmiennie odpowiadają, że są.

6-letni Jermaine ma złotą skórę i brązowe oczy. Dwa lata młodsza Tanisha ma czarną skórę, bardzo ciemne oczy i kręcone włosy. Najmłodszy z trójki rodzeństwa, 2-letni Jaden jest białym, niebieskookiem blondynkiem - podaje TVN24.

Rodzice i dziadkowie Carli Nurse są biali, ona sama jest naturalną blondynką z niebieskimi oczami. Jej mąż urodził się w Wielkiej Brytanii. Jego ojciec pochodzi z Barbadosu i ma czarną skórę. Jego matka jest białą mieszkanką Londynu.

Naukowcy z The British Society for Human Genetics twierdzą, że jest to bardzo nietypowe zjawisko. Rzadko zdarza się, żeby ci sami rodzice mieli dzieci o różnych kolorach skóry. Dr Jess Buxton powiedział, że wcześniej nie słyszał o podobnym przypadku, ale kilka genów odpowiada za kolor skóry i oczu. Dzieci tych samych rodziców dziedziczą około 50 proc. ich genów. Wszystko zależy do ilości i kombinacji genowych wariantów, która zwiększa się dodatkowo u mieszanych małżeństw. Jest to proces losowy, więc istnieje możliwość, że dzieci tych samych rodziców mogą posiadać różne kolory skóry. Dr Buxton podkreśla, że nie są znane geny, które mógłby pomóc przewidzieć, kiedy coś takiego może się zdarzyć.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum