Toruń: UMK stawia na innowacyjność

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2015 08:50

UMK stawia na rozwój przedsiębiorczości studentów i pracowników, którym oferuje pomoc przy zakładaniu firm. Naukowcy pracują m.in. nad stworzeniem powłoki bakteriobójczej oraz symulatora problemów kardiologicznych.

Toruń: UMK stawia na innowacyjność
UMK stawia na innowacyjność. Fot. Ting/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0), ilustracja

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika efektywnie działają już: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Transferu Technologii i Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii.

Tylko w 2015  roku udało się powołać 13 spółek typu spin-off. Wynalazkami i projektami naukowców interesują się znaczące firmy nie tylko krajowe, ale i zagraniczne, a z targów innowacyjności i wynalazczości akademicy przywożą medale.

O tym, że chętnych do założenia własnego biznesu nie brakuje świadczy też zainteresowanie dwiema edycjami konkursu "Pomysł na własną firmę". Pomoc w dalszym rozwoju akademickiej przedsiębiorczości obiecuje samorząd województwa - z nowego rozdania funduszy unijnych zarezerwował na ten cel 22 mln euro.
 
Przedsiębiorczość akademicka ma też szansę rozwijać się dzięki powołanemu właśnie Startup Campus UMK. To pierwszy w kraju ośrodek, w którym studenci, doktoranci i pracownicy dostaną kompleksową pomoc przy tworzeniu własnych startupów.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum