Szkolenie dla lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ o rekrutacji do badań klinicznych

Autor: oprac. JPP • Źródło: Ministerstwo Zdrowia, ABM04 kwietnia 2022 17:00

ABM organizuje szkolenie dla lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ dotyczące rekrutacji pacjentów do udziału w badaniach klinicznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szkolenie dla lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ o rekrutacji do badań klinicznych
Szkolenie dla lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ o rekrutacji do badań klinicznych Fot. AdobeStock

 

Szkolenie dla lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ o rekrutacji do badań klinicznych

Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Badań Medycznych zachęcają lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarki i położne, pracujących w Podstawowej Opieki Zdrowotnej do uczestnictwa w szkoleniu w zakresie prowadzenia rekrutacji pacjentów do udziału w badaniach klinicznych.

- Na 3-godzinnym spotkaniu przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z rekrutacją pacjenta do badań klinicznych: postępowanie z pacjentem biorącym udział w badaniu klinicznym – prawa i obowiązki, rola podstawowej opieki zdrowotnej w badaniach klinicznych - zapowiadają organizatorzy. 

Spotkania w formie zdalnej poprowadzą wykładowcy Stowarzyszenia GCPpl oraz wykładowcy Agencji Badań Medycznych (ABM) w formie on-line.

Najbliższe szkolenia planowane są w dwóch terminach (do wyboru):

  • 11 maja 2022 17:30 - 20:30
  • 14 maja 2022 9:15 - 12:15

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Badań Klinicznych – rozwój kompetencji zespołów badawczych w podmiotach leczniczych świadczących usługi szpitalne oraz lekarzy zatrudnionych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej”, który realizowany jest przez Agencję Badań Medycznych w ramach Funduszy Europejskich.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum