Start-Up Challenge wyłania przyszłych liderów branży medycznej. Zgłoszenia tylko do 20 lipca

Autor: oprac. KM • Źródło: WNP, Rynek Zdrowia15 lipca 2021 13:50

Start-Up Challenge to konkurs, dzięki któremu biznesy - także medyczne - mogą rozwinąć skrzydła. Przykładem jest jeden z  ubiegłorocznej edycji konkursu: Biotts, firma która opracowała technologię umożliwiającą przenoszenie leków przez skórę. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można składać do 20 lipca.

Prezentacja finalistów konkursu Start-Up Challenge/ Fot. PTWP
  • W 2020 roku firma Biotts była zwycięzcą konkursu Start-Up Challenge w kategorii Health & Biotechnology (Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia) 
  • Zwycięstwo zawdzięcza przedstawionej autorskiej technologii przenoszenia leków przez skórę
  • Zgłoszenia do bieżącej edycji konkursu można nadsyłać do 20 lipca, a jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Biotts SA. Chcą leczyć cukrzycę, a może nawet raka

Biotts to firma, która zwyciężyła w konkursie Start-Up Challenge dzięki przełomowej technologii przenoszenia leków drogą skórną. W rozmowie z wnp.pl reprezentantka firmy Karolina Buratyńska mówiła o postępach w pracach spółki.

- Jesteśmy w trakcie finalizacji badań przedklinicznych, w których osiągamy spektakularne wyniki w terapii cukrzycy, na której skupiamy się w pierwszej kolejności. Rezultaty badań spełniają pokładane w technologii nadzieje i nastrajają nas dużym optymizmem - poinformowała Buratyńska.

Badania - realizowane zarówno we własnych laboratoriach, jak i outsourcingowo - dotyczą innowacyjnych leków przeciwcukrzycowych. Ta technologia zapowiada się obiecująco, także jeśli chodzi o leczenie nowotworów.

Pomocy udziela m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Firma Biotts poinformowała w rozmowie z wnp.pl, że projekt, który wygrał ubiegłoroczną edycję Start-Up Challenge realizowany jest w ramach Szybkiej Ścieżki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu firma ma "zapewnione badania kliniczne pierwszej fazy".

Realizacja badań rozpocznie się już w 2022 roku. Planowane zakończenie projektu ma nastąpić rok później. Plany wykraczają jednak sporo poza te daty: w perspektywie 3-5 lat Biotts chce zająć się dermatologią i nieśmiało myśli o gastroenterologii, choć tu przewiduje znacznie dłuższy czas.

NCBiR nie jest jednak jedyną organizacją, która udziela wsparcia spółce.

- Naszą działalność rozpoczęliśmy tak naprawdę dzięki zaangażowaniu funduszu Leonarto i NCBiR. W 2020 roku, w ramach drugiej rundy finansowania dołączył do nas fundusz Montis Capital wraz z PFR i prywatnymi inwestorami - mówiła Buratyńska i dodała, że firma jest na etapie przygotowywania się do trzeciej rundy inwestycyjnej, z już zdefiniowanymi badaniami i wybranymi kandydatami na leki onkologiczne i diabetologiczne.

- Szacujemy budżet na te badania i rozmawiamy z inwestorami zarówno z Polski, jak i z zagranicy zaznaczyła.

Start-Up Challenge to szansa na rozwój wiedzy i pozyskanie finansowania

Udział w konkursie stwarza możliwość uczenia się od najlepszych, zaprezentowania się  przed potencjalnymi inwestorami, pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne pomysły. Wygrana w konkursie to niebywała okazja do zaistnienia w mediach, a przede wszystkim możliwość uzyskania merytorycznego, organizacyjnego czy finansowego wsparcia - czytamy na stronie EEC Poland.

Informacje o założeniach konkursu oraz sposobie zgłoszenia można uzyskać z oficjalnego serwisu EEC Poland.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum