Sondaż: zdrowie jest obszarem najbardziej oczekiwanych innowacji

Autor: laczanasinnowacje.pl/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2014 12:39

Zdrowie jest tym obszarem, w którym Polacy oczekują największego postępu w zakresie innowacji. Liczą, że przyniosą one korzyści polegające m.in. na zwiększeniu komfortu życia pacjentów z różnorodnymi dolegliwościami oraz że pozytywnie wpłyną na skuteczność leczenia.

Sondaż: zdrowie jest obszarem najbardziej oczekiwanych innowacji
Fot. Archiwum

Na drugiej pozycji wśród dziedzin, które w najwyższym stopniu zasługują na rozwój innowacji, znajdują się jednocześnie gospodarka i bezpieczeństwo, a na trzeciej - na równi - praca i nauka. Znacznie rzadziej ankietowani wspominają o innowacjach z obszaru domu i gospodarstwa domowego, informatyki oraz kultury i sztuki - informuje serwis laczanasinnowacje.pl

Jak wynika z opublikowanego właśnie ”Raportu 3M Innowacyjny Polak 2014”, 60 proc. badanych uważa, że zdrowie w najwyższym stopniu zasługuje na rozwój innowacji. Aż 88 proc. z nich jest zdania, że innowacje wpływają na skuteczność leczenia i komfort pacjentów, a także pozwalają skrócić czas hospitalizacji (84 proc.).

Badanie przeprowadzono pomiędzy 27 czerwca a 2 lipca 2014 roku techniką wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku 15 lat i więcej.

Badanie zostało przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie 3M, przedsiębiorstwa o światowym zasięgu prowadzącego działalność w pięciu grupach biznesowych: ochrona zdrowia, produkty konsumenckie, bezpieczeństwo i grafika reklamowa, przemysł, elektronika i energetyka.

Więcej: www. laczanasinnowacje.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum