Selvita ruszy z testami klinicznymi z udziałem chorych na ostrą białaczkę szpikową

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2016 11:10

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zgodę na dopuszczenie do badań klinicznych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową związku SEL24, który jest najbardziej zaawansowanym projektem firmy Selvita.

Firma Selvita stara się, by badanie zostało przeprowadzone w trzech dużych, renomowanych amerykańskich szpitalach. Fot. Fotolia

Jak podała Rzeczpospolita, firma zakłada, że lek na ostrą białaczkę szpikową będzie dostępny na rynku w 2022 r. Paweł Przewięźlikowski, prezes firmy biotechnologicznej Selvita podkreślił, że obecnie trwają rozmowy z komisjami bioetycznymi w szpitalach, których zadaniem jest dopuszczenie leku eksperymentalnego do podawania pacjentom w konkretnej placówce.

Aby rozpocząć rekrutację pacjentów do badania SEL24 konieczne są stosowne zgody. Firma Selvita stara się, by badanie zostało przeprowadzone w trzech dużych, renomowanych amerykańskich szpitalach i rozpoczęły się jeszcze w tym roku.

Pierwsza faza badań klinicznych polega na ustaleniu optymalnej, czyli bezpiecznej dawki leku. Będzie trwała do końca pierwszego kwartału 2018 r. Jej koszt to 3 mln dol. Jedna trzecia tych środków będzie pochodziła z dotacji, reszta z własnych środków firmy.

Więcej: www.rp.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum