Selvita otwiera biuro w Stanach Zjednoczonych

Autor: BM/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2015 12:27

Biotechnologiczna spółka Selvita otwiera biuro w Stanach Zjednoczonych, w rejonie Bostonu.

Selvita posiada obecnie w USA 20 klientów, w tym kilku spośród największych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie. Przychody spółki z amerykańskiego rynku przekroczyły w ub.r. 10 mln zł, podczas gdy wg danych z początku listopada, backlog Selvity na 2014 r. wynosił 40,1 mln zł.

- Rejon Bostonu określa się mianem biotechnologicznej Doliny Krzemowej. Obecność na miejscu przybliży nas przede wszystkim do obecnych i potencjalnych klientów amerykańskich, ale równocześnie jest to istotny wzrost prestiżu dla spółki w skali globalnej - tłumaczy Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz Selvita S.A.

Okolice Bostonu w stanie Massachusetts są największym regionem koncentracji firm biotechnologicznych na świecie, który w ostatnich latach wyprzedził San Francisco i San Diego. Operacje badawczo-rozwojowe prowadzą tam m.in. Novartis, Pfizer, Merck, Merck Serono, H3 Biomedicine, Felicitex Therapeutics, Biogen-IDEC, Shire, Sanofi-Genzyme, Vertex, Alexion i Agios.

Jednocześnie na miejscu znajduje się niezwykle silna baza naukowa: MIT (Massachusetts Institute of Technology), Harvard University oraz ośrodki medyczne takie jak Dana-Farber Cancer Institute, czy Massachusetts General Hospital, cieszące się międzynarodowym uznaniem w obszarze zarówno leczenia pacjentów onkologicznych, jak i badań prowadzonych nad lekami przeciwnowotworowymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum