Rusza druga edycja Inicjatywy na Rzecz Innowacji w Medycynie

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2013 16:35

W czwartek (11 lipca) Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) wspólnie ze Stowarzyszeniem Europejskich Producentów Szczepionek Vaccines Europe oraz Stowarzyszeniem European Biopharmaceutical Enterprises poinformowali o rozpoczęciu inicjatywy IMI2 (Innovative Medicines Initiative) na rzecz finansowania badań w medycynie.

 Rusza druga edycja Inicjatywy na Rzecz Innowacji w Medycynie

IMI2 będzie kontynuacją pierwszej edycji tego projektu, która odniosła sukces w zakresie zapewniania pacjentom dostępu do innowacyjnych rozwiązań w medycynie. IMI to partnerstwo publiczno-prywatne powstałe we współpracy Komisji Europejskiej i EFPIA.

W ramach nowego programu ramowego UE "Horyzont 2020" IMI2 będzie kontynuowało dotychczasową współpracę pomiędzy przemysłem farmaceutycznym, Komisją Europejską, organizacjami badawczymi w ochronie zdrowia i pacjentami w celu zwiększenia postępu w pracach naukowych służących poprawie zdrowia obywateli krajów europejskich.

IMI2 jest wspólnie finansowane przez EFPIA, organizacje badawcze w ochronie zdrowia i Komisję Europejską. W ramach drugiej edycji programu wsparcie otrzymają odkrycia w ramach medycyny personalizowanej, będą także kontynuowane badania w obszarach potrzeb medycznych, które dotychczas nie zostały zaspokojone.

EFPIA ze szczególnym zadowoleniem przyjęła deklarację Komisji co do ograniczenia biurokracji, która hamuje postęp w zakresie badań prowadzonych w Unii Europejskiej. Jest to również krok, który poprawi dostęp pacjentów do innowacji w Europie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum