Rozwiązania dla medycyny wśród innowacji European Start-up Days

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 10:49

M.in. rozwiązania z dziedziny medycyny, narzędzia wspomagające niepełnosprawnych znajdą się wśród innowacji prezentowanych podczas odbywających się 14 i 15 maja European Start-up Days w Katowicach. To impreza towarzysząca Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Rozwiązania dla medycyny wśród innowacji European Start-up Days
Najlepsze strat-upy, jak co roku, zostaną nagrodzone. Fot. PTWP

Czwarta edycja European Start-up Days (ESD) odbędzie się 14-15 maja w katowickim Spodku. To impreza towarzysząca rozpoczynającemu się w stolicy Górnego Śląska dzień wcześniej 11. Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (Europen Economic Congress - EEC).

Do adresowanego do firm działających na rynku nie dłużej niż 5 lat konkursu Start-up Challenge w sześciu kategoriach branżowych zgłoszono blisko 300 innowacyjnych pomysłów na biznes, z których 100 zaprezentuje się w specjalnej alei startupów, a 18 wyróżnionych wystąpi na scenach prezentacyjnych Spodka. Laureatów poznamy 14 maja wieczorem.

Wśród wybranych do startupowej alei rozwiązań najwięcej jest pomysłów na biznes z Polski, a także innowacje z Białorusi, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i USA. Wyróżnione produkty to m.in. roboty softwarowe, chatboty (roboty czatowe, dające np. wsparcie osobom z uzależnieniami), rozwiązania wykorzystujące drony, rzeczywistość rozszerzoną, uczenie maszynowe czy narzędzia do automatycznej analizy danych.

Wyróżniono również rozwiązania z obszaru medycyny, aplikację nawigującą osoby niewidome i niedowidzące, urządzenia solarne oraz rozwiązania umożliwiające ludziom przebywanie w atmosferze wolnej od smogu.

W gronie firm, które zaprezentują w Katowicach swoją technologię, są np. Bioceltix - startup biotechnologiczny z branży weterynaryjnej, który rozwija leki na bazie komórek macierzystych oraz Biolumo - firma stosująca nową metodę szybkiej selekcji antybiotyku na podstawie zautomatyzowanej obserwacji przeżywalności bakterii w otoczeniu antybiotyków.

Firma biotechnologiczna Nomi Biotech Corporation przedstawi pierwszy w Europie środek zapobiegający negatywnym skutkom spożywania alkoholu etylowego, głównie poprzez redukcję toksyczności aldehydu octowego.

Środa (8 maja) jest ostatnim dniem rejestracji na Europejski Kongres Gospodarczy 2019 (EEC)  i European Start-up Days (jako imprezę towarzyszącą EEC). Link do rejestracji - kliknij.

PAP - Marek Błoński

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum