Radioterapia: europejski grant dla młodych badaczy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2013 16:22

400 mln euro przyznała 287 młodym naukowcom Europejska Rada ds. Badań (ERC) w szóstej edycji konkursu "Starting Grant". Projekty wybrane w tej edycji konkursu przez ERC obejmują szeroki zakres tematów - wśród nich m.in. opracowanie zaawansowanej technologicznie radioterapii, która może pomóc chorym na nowotwory złośliwe głowy i szyi.

Radioterapia: europejski grant dla młodych badaczy
Jak podano w przesłanym PAP komunikacie, była to ostatnia edycja konkursu o granty dla początkujących naukowców organizowana w ramach siódmego unijnego programu ramowego w zakresie badań (7PR). Kolejne będą już objęte nowym unijnym programem badań i innowacji "Horyzont 2020", w którym przewidziano duży wzrost finansowania ERC.

Granty dla początkujących naukowców są adresowane do osób dowolnej narodowości, posiadających 2-7 lat doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów doktoranckich (lub zdobyciu równoważnego dyplomu) i obiecujące osiągnięcia naukowe. 

Europejska Rada ds. Badań (European Research Council) to założona w 2007 r. ponadnarodowa organizacja zajmująca się stymulowaniem, wspieraniem i finansowaniem badań naukowych w Europie. ERC oferuje badaczom kilka rodzajów grantów: Starting Grants, Advanced Grants, Consolidator Grants i Synergy Grants, a także granty dla obecnych laureatów ERC.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum