Prosta metoda wczesnego diagnozowania choroby Parkinsona

Autor: Radio ZET/Rynek Zdrowia • • 12 września 2017 09:18

Prosty rysunek przedstawiający spiralę może być pomocny przy ocenie ryzyka wystąpienia choroby Parkinsona, dowodzą  naukowcy z Australii. Jak przekonują jego szczegółowa analiza może wskazać na pierwsze symptomy choroby nawet u ludzi w średnim wieku - donosi Radio ZET.

Prosta metoda wczesnego diagnozowania choroby Parkinsona
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Australijscy naukowcy z RMIT University w Melbourne stworzyli prosty, ale niezwykle skuteczny test, który pomaga ustalić czy w przyszłości możemy mieć chorobę Parkinsona.

Do jego przeprowadzenia wystarczy wykorzystać kartkę papieru, specjalny pisak oraz tablet z programem graficznym badającym parametry, dzięki którym można ocenić ryzyko zagrożenia chorobą nawet u ludzi w średnim wieku, u których nie doszło jeszcze do żadnych zmian świadczących o parkinsonie.

System analizuje w jakim tempie łączymy ze sobą pojedyncze punkty układające się w spiralę przypominającą kształt skorupy ślimaka, ocenia m.in. siłę nacisku, sposób stawiania przez nas poszczególnych znaków oraz pozwala na wykrycie drobnych różnic i "mikrodrżeń" świadczących o tym, że w przyszłości możemy być zagrożeni chorobą Parkinsona.

Skuteczność tej metody oceniana jest aż na 93 procent.

Więcej: www.radiozet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum