Prof. Zbigniew Nawrat: konkurs Start-Up-Med to szansa na promocję nowatorskich pomysłów

Autor: Jacek Janik • Źródło: Rynek Zdrowia03 grudnia 2022 08:30

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Start-Up-Med, którego finał odbędzie się podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w marcu 2023 roku. - Jeżeli masz świetny pomysł, masz firmę, która za chwilę może się rozwinąć albo wręcz upaść, jeśli się o niej nie dowiedzą osoby, które mogą zadecydować o jej rozwoju – koniecznie zgłoś się do konkursu - apeluje prof. Zbigniew Nawrat, który od lat wchodzi w skład jury Start-Up-Med.

Prof. Zbigniew Nawrat: konkurs Start-Up-Med to szansa na promocję nowatorskich pomysłów
Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu Start-Up-Med 2023, którego finał będzie towarzyszył Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych 2023. Fot. PTWP
 • Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2023) to obok Forum Rynku Zdrowia jedna z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia. V Konkurs Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji wydarzenia
 • Celem konkursu jest wspieranie medycznych Start-Up’ów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej
 • 30 listopada rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Można je nadsyłać do 26 stycznia 2023 roku
 • Zgłoszone projekty będą ocenione przez jury i czytelników Rynku Zdrowia - głosowania są niezależne od siebie
 • Laureatów poznamy 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

V Konkurs Start-Up-Med. Do 26 stycznia przyjmowane są zgłoszenia

Trwa piąta edycja Konkursu Start-Up-Med, do którego organizatorzy przyjmują już zgłoszenia (po wypełnieniu odpowiedniego formularza – TU DO POBRANIA). Będzie można je przesyłać do 26 stycznia 2023 roku. Zgłoszone projekty będzie oceniać Jury Konkursu, a także czytelnicy Rynku Zdrowia (głosowania są niezależne od siebie).

Celem Konkursu Start-Up-Med jest wspieranie medycznych Start-Up'ów. Zgłoszone do konkursu projekty zostaną ocenione przez konkursowych jurorów. Spośród zgłoszeń oceniający wybiorą rozwiązania stanowiące najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe.

Oceniane będą nowatorskie rozwiązania, szczególnie te o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne - zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym, m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).

Udział w konkursie to świetna okazja do promocji medycznych Start-Upów, konkretnych projektów oraz ich autorów. Zaprezentowania ich szerokiej publiczności oraz liderom sektora medycznego w Polsce, którzy wezmą udział 9-10 marca przyszłego roku w Health Challenges Congress - HCC 2023.

Nowatorskie pomysły zmieniają świat

Jak mówi prof. Nawrat, jurorzy otrzymują od organizatorów informacje dotyczące zgłaszanych projektów, podobnych do tych, według których  ocenia się Start-Up’y w Dolinie Krzemowej gdzie istotna jest ich innowacyjność oraz to jak mogą zmienić nasz świat już dzisiaj czy w przyszłości.

- Jeżeli masz jakiś świetny pomysł, masz firmę, która za chwilę może się rozwinąć albo wręcz upaść, jeśli się o niej nie dowiedzą osoby, które mogą zadecydować o jej rozwoju – koniecznie zgłoś się do konkursu i zaaplikuj swój wniosek do konkursu Start-Up-Med 2023. My się temu przyjrzymy. Przede wszystkim jednak poznasz świetnych ludzi, którzy myślą podobnie, mają podobne marzenia i być może znajdziesz partnerów, którzy będą z tobą współpracowali przez kolejne lata – apeluje prof. Zbigniew Nawrat.

Kto może przystąpić do Konkursu Start-Up-Med 2023?

Przypomnijmy, że zgłoszenia będą przyjmowane w ramach dwóch kategorii:

 • Przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową
 • Osoby fizyczne prowadzące działalność badawczo-rozwojową

W kategorii Ośrodek medyczny/naukowy - dedykowanej podmiotom tworzącym innowacje technologiczne i organizacyjne - zgłoszenia mogą być nadsyłane przez:

 • Podmioty lecznicze (w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej)
 • Jednostki naukowe (tj. organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę)

Ocena zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych zgłoszeń. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 26 stycznia 2023 r. drogą elektroniczną. Zostaną w pierwszej kolejności zweryfikowane przez organizatorów w zakresie kryteriów dopuszczenia do Konkursu. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować drogą elektroniczną pod adresem: startup_med@ptwp.pl

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego. Przypomnijmy, oba głosowania są niezależne od siebie.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu, laureatom głosowania internetowego oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów Konkursu, odbędzie się 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2023) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze