Prof. Piotr Czauderna prezesem Agencji Badań Medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2019 08:43

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powołał we wtorek (1 października) prof. Piotra Czaudernę na stanowisko prezesa Agencji Badań Medycznych - poinformował resort na Twitterze.

Prof. Piotr Czauderna prezesem Agencji Badań Medycznych
Prof. Piotr Czauderna prezesem Agencji Badań Medycznych. Fot. PTWP

Minister podziękował jednocześnie byłemu p.o. prezesa Agencji Badań Medycznych dr. Radosławowi Sierpińskiemu za pracę na rzecz rozwoju Agencji.

O wynikach naboru na stanowisko Prezesa Agencji Badań Medycznych informowała w ubiegły piątek w Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj: KPRM: Piotr Czauderna prezesem Agencji Badań Medycznych

Agencja Badań Medycznych istnieje na rynku medycznym od niespełna pół roku. Najważniejsze cele, jakie zostały postawione przed Agencją, której główną rolą będzie zapewnienie finansowania dla analiz i badań klinicznych w ochronie zdrowia, jest wspieranie rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny.

Agencja poinformowała kilka dni temu, że przeznaczyła 100 mln zł na pierwszy konkurs dotyczący wsparcia niekomercyjnych badań klinicznych. Na dofinansowanie liczyć mogą projekty w obszarze pediatrii, neonatologii, neurologii, hematologii, radioterapii, onkologii i kardiologii. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów z tej puli prowadzony będzie do 29 listopada br. 

Monika Witkowska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum