Prodromus prowadzi zapisy na akcje. To pierwsza oferta publiczna od spółki

Autor: oprac. JKB • Źródło: Rynek Zdrowia/ Mat. prasowe14 lipca 2021 12:05

W oficjalnym komunikacie od spółki Prodromus S.A. poinformowano o opublikowanym dokumencie ofertowym, a także rozpoczęciu zapisów na akcje serii C. Według informacji, cena emisyjna wynosi 9 złotych, natomiast oferta potrwa do 31 sierpnia.

Wizualizacja Prodrobota Magna dla dorosłych. Fot. Mat. prasowe Prodromus S.A.
 • Rynek Zdrowia w czasie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nagrodził flagowe urządzenie firmy - Prodrobota - główną nagrodą w konkursie Start-Up-Med 2021
 • Spółka opatentowała i skomercjalizowała Podrobota, czyli trenażera chodu przeznaczonego m.in. do terapii pacjentów pediatrycznych
 • Prodromus poinformował o przyjmowaniu zapisów na akcje do 31 sierpnia 2021 roku

Prodromus to start-up z Krakowa

Prodromus jest krakowskim start-upem, który od ponad 10 lat prezentuje autorskie rozwiązania w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Spółka opatentowała, a także skomercjalizowała Prodrobota, czyli trenażera chodu specjalnie przygotowanego do terapii pacjentów pediatrycznych. Oprócz tego spółka stworzyła kompatybilny do robota podnośnik dla pacjenta, a także całą infrastrukturę informatyczną.

Warto wspomnieć, że Prodrobot był prezentowany na największych targach branży medycznej. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie.

Czytaj też:  Prodrobot na największych targach branży medycznej na świecie. To laureat tegorocznej edycji Start-Up-Med 2021

Oferta publiczna spółki Prodromus S.A.

Prodrobot pomaga pacjentom pediatrycznym nie tylko w krajach europejskich, ale także w Azji. Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu, spółka jeszcze w tym roku planuje komercjalizację Prodrobota Magna do terapii dorosłych.

Tym razem spółka ogłosiła ofertę publiczną i przyjmuje zapisy na akcje do 31 sierpnia 2021 roku. Wystarczy wypełnić formularz zapisu zamieszczonego na stronie internetowej. Jak czytamy, ofertą objęte jest nie mniej niż 44.444 oraz nie więcej nić 444.444 akcji na okaziciela serii C o wartości minimalnej 0,10 zł i cenie emisyjnej 9 zł. Minimalny zapis to 50 akcji. Spółka liczy w związku z tym na uzyskanie około 1 mln euro, który zostanie przeznaczony na rejestrację Podrobota oraz Podrobota Magna m.in. w USA.

- Oferta publiczna to dla nas naturalny krok w rozwoju spółki. Prognozy dotyczące wzrostu wartości i dynamiki rynku robotyki rehabilitacyjnej, zwłaszcza w segmencie egzoszkieletów mobilnych, nie pozostawiają wątpliwości - jest to rynek perspektywiczny, a nasza ambicją jest, by to właśnie Prodromus stał się jego światowym liderem – stwierdził Tomasz Chwiałkowski, dyrektor ds. finansowych.

Jak wygląda harmonogram zapisów?

 • Termin zapisów na Akcje Serii C: 8.07.2021-31.08.2021; 
 • Liczba Akcji Serii C: nie mniej niż 44.444 i nie więcej niż 444.444; 
 • Wartość oferty brutto: nie więcej niż 3.999.996 zł; 
 • Cena emisyjna jednej Akcji Serii C: 9,00 zł; 
 • Minimalny zapis: 50 akcji/450 zł; 
 • Planowany przydział Akcji Serii C: 14 września 2021 r.; 
 • Podmiot uprawniony do przyjmowania zapisów na Akcje Serii C: wyłącznie Emitent.
 • Link do zapisów: https://prodromus.pl/oferta-publiczna/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum