Prodrobot na największych targach branży medycznej na świecie. To laureat tegorocznej edycji Start-Up-Med 2021

Autor: JJ • Źródło: Rynek Zdrowia22 czerwca 2021 10:41

Tegorocznym laureatem III edycji konkursu Start-Up—Med, który towarzyszył VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych został Prodrobot – innowacyjny autorski projekt w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Firma, która go opatentowała, zaprezentuje swój produkt na świecie.

Prodrobot - trenażer chodu przeznaczony do terapii pacjentów pediatrycznych - laureat tegorocznego konkursu Start-Up-Med. Fot. Materiały prasowe
  • Rynek Zdrowia w czasie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nagrodził flagowe urządzenie firmy - Prodrobota - główną nagrodą w konkursie Start-Up-Med 2021
  • Obecnie Prodrobot jest prezentowany na jednych z największych i globalnie rozpoznawalnych targach branży medycznej na świecie - Arab Health w Dubaju
  • - Cieszy nas, że Prodrobot spotyka się z uznaniem pacjentów, a specjaliści branży medycznej doceniają unikalność i potencjał naszych wyrobów medycznych - mówi konstruktor urządzenia, Grzegorz Piątek

Prodromus S.A. to krakowski start-up, który już od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Spółka opatentowała i skomercjalizowała Prodrobota trenażera chodu przeznaczonego do terapii pacjentów pediatrycznych oraz kompatybilne do niego podnośnik dla pacjenta i infrastrukturę informatyczną, opierającą się na systemie biofeedbacku w czasie rzeczywistym.

Na początku roku ochronę prawną w Polsce i wybranych krajach europejskich uzyskał Prodrobot Magna dla pacjentów dorosłych.

Doceniony projekt i firma

Polska Federacja Szpitali umieściła spółkę w prestiżowym raporcie “Top Disruptors in Healthcare”, a zdaniem ekspertów z Global Market Estimates Prodromus to jedna z 10 najważniejszych spółek działających w sektorze rehabilitacji robotycznej na całym świecie.

Rynek Zdrowia w czasie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nagrodził flagowe urządzenie firmy - Prodrobota - główną nagrodą w konkursie Start-Up-Med 2021. Przypomnijmy, że celem tego konkursu, organizowanego przez portal rynekzdrowia.pl jest wybór i nagrodzenie Start-Up’ów tworzących najbardziej kreatywne innowacje o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej.

Nie bez znaczenia w ocenie zgłaszanych projektów i rozwiązań była ich opłacalność i możliwość szybkiego wdrożenia. I to właśnie się dzieje.

Oglądają go w Dubaju

Okazję do zobaczenia, prezentowanego przez Bartłomieja Wielogórskiego w czasie Start-Up-Med Prodrobota mieli nie tylko jurorzy, ale wszyscy, którzy oglądali prezentację najlepszych dziesięciu projektów zgłoszonych z prawie pięćdziesięciu do tegorocznego konkursu on-line. To nowatorskie rozwiązanie wzbudziło ogromne zainteresowanie i podziw.

Teraz Prodrobot jest prezentowany na jednych z największych i globalnie rozpoznawalnych targach branży medycznej na świecie - Arab Health w Dubaju. Oprócz demonstracji urządzenia w planach jest także nawiązanie biznesowych relacji z potencjalnymi dystrybutorami.

Uznanie pacjentów

Prof. Zbigniew Nawrat, jeden z jurorów tegorocznego konkursu Start Up-Med napisał po ogłoszeniu jego wyników: Pamiętam jak jeszcze student Grzegorz Piątek kilka lat temu na konferencji Roboty Medyczne w Zabrzu go prezentował - polska serdeczna myśl techniczna!!! Stworzył robota rehabilitacyjnego dla dzieci swojego kolegi!!

- Cieszy nas, że Prodrobot spotyka się z uznaniem pacjentów, a specjaliści branży medycznej doceniają unikalność i potencjał naszych wyrobów medycznych. Konstrukcja robota to lata prac badawczo-rozwojowych, udoskonalających prototyp. Mam nadzieję, że te wyróżnienia przełożą się za zwiększoną rozpoznawalność spółki i pomoc większej liczbie pacjentów - mówi konstruktor urządzenia, Grzegorz Piątek.

Bartłomiej Wielogórski, prezes spółki, dodaje: - Konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele. Kolejne kamienie milowe to ekspansja na światowe rynki o wysokim potencjalne - jesteśmy w trakcie pozyskiwania certyfikacji FDA i organizacji azjatyckich. Dodatkowo zakładamy, że do końca roku uda się nam zadebiutować na rynku NewConnect.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum