Pracują nad stworzeniem nowatorskich poli-agonistów do stosowania w leczeniu otyłości

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2019 15:00

Firmy Boehringer Ingelheim i Gubra poinformowały o podjęciu współpracy mającej na celu stworzenie nowatorskich peptydowych poli-agonistów do stosowania w leczeniu otyłości i chorób współistniejących.

Pracują nad stworzeniem nowatorskich poli-agonistów do stosowania w leczeniu otyłości
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firmy Boehringer Ingelheim i Gubra po raz drugi zdecydowały się podjąć współpracę i podpisać umowę licencyjną dotyczącą opracowania nowatorskich poli-agonistów peptydowych do stosowania w leczeniu otyłości. Współpraca umożliwi połączenie doświadczenia firmy Gubra w dziedzinie projektowania, syntezy, charakteryzacji środków farmaceutycznych i badania peptydów terapeutycznych in vivo oraz doświadczenia firmy Boehringer Ingelheim w zakresie prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi lekami stosowanymi w terapii chorób kardiometabolicznych.

To drugi program badawczo-rozwojowy prowadzony wspólnie przez obie firmy; stanowi uzupełnienie poprzedniej, zainicjowanej w 2017 roku, udanej współpracy w dziedzinie leczenia otyłości. Rozwija on też coraz bogatsze portfolio badawczo-rozwojowe firmy Boehringer Ingelheim w obszarze leczenia otyłości.

Boehringer Ingelheim to firma rodzinna, od momentu założenia w 1885 r. należy do 20 czołowych spółek w branży farmaceutycznej. W 2018 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała sprzedaż netto o wartości około 17,5 mld euro. Nakłady na badania i rozwój, wynoszące prawie 3,2 mld euro, stanowią 18,1% wartości sprzedaży netto.

Gubra jest prywatną, założoną w 2008 roku, firmą biotechnologiczną z siedzibą w Danii. Świadczy usługi z dziedziny doradztwa naukowego, badań kontraktowych i współpracy w ramach projektów rozwojowych w czterech głównych obszarach terapeutycznych: otyłość, cukrzyca, NASH i powikłania cukrzycowe. Nazwa Gubra jest skrótem od angielskich słów GUt (jelita) i BRAin (mózg), obrazujących dwa pierwsze i najważniejsze obszary firmy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze