Polskie firmy na targach biotechnologicznych w Waszyngtonie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2011 22:14

16 polskich firm i instytucji naukowych bierze udział w trwających od poniedziałku (27 czerwca) w Waszyngtonie światowych targach biotechnologicznych Bio International Convention, przedstawiając swoje oferty w tej dziedzinie.

Polskie firmy na targach biotechnologicznych w Waszyngtonie
Firma Selvita S.A. z Krakowa oferuje np. usługi outsourcingowe w zakresie badań przedklinicznych nad nowymi typami leków.

- Ta formuła, uczestnictwo we fragmentach badań prowadzonych przez duże firmy, jest dla Polski największą szansą, mamy tu największe możliwości - ocenia dyrektor zarządzający firmy Klaster LifeScience z Krakowa, Kazimierz Murzyn.

Firma Hependo Ltd., także z Krakowa, przedstawia swoje dokonania w dziedzinie poszukiwań leków na choroby wątroby. Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CITTRU) sprzedaje swoje projekty naukowe do komercjalizacji.

Na targach w Waszyngtonie prezentuje się w tym roku ponad 1700 wystawców na 60 stoiskach. Jest to największe na świecie spotkanie liderów i decydentów z branży biotechnologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum