Polski naukowiec w prestiżowej organizacji Academia Europaea

Autor: GUMed, MAK/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2016 18:01

Prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został członkiem Academia Europaea - informuje GUMed w komunikacie prasowym.

Polski naukowiec w prestiżowej organizacji Academia Europaea
Prof. Krzysztof Narkiewicz; FOT. GUMed

Academia Europaea jest europejską pozarządowej organizacją naukową, która w swojej misji deklaruje w szczególności działania na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji, wspieranie badań interdyscyplinarnych i międzynarodowych.

Akademia jest finansowana ze środków własnych, dotacji rządowych i wpłat ze strony współpracujących instytucji. Prof. Narkiewicz jest pierwszym Polakiem w sekcji Clinical Sciences.

Academia Europaea powstała w 1988 r. z inicjatywy m.in. Royal Society. Jej pierwszy zjazd z udziałem ponad 600 naukowców z Europy odbył się w czerwcu 1988 r. w Londynie. Instytucja gromadzi specjalistów z różnych dziedzin nauki: medycyny, chemii, fizyki, matematyki, ekonomii, nauk humanistycznych i społecznych.

Według stanu na 2011 r. zrzeszała około 2,5 tys. członków, w tym około 50 laureatów Nagrody Nobla, stając się największym paneuropejskim towarzystwem naukowym.

Academia Europaea koncentruje się na działalności opiniodawczej i doradczej w zakresie nauki, współpracując w tym zakresie m.in. z Komisją Europejską.

Struktura organizacyjna obejmuje podział na sekcje (ponad 20) w czterech różnych klasach przedmiotowych (nauki humanistyczne, nauki społeczne i pokrewne, nauki ścisłe, nauki biologiczne). Siedziba organizacji mieści się w Londynie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum