Polak pracuje nad szybkimi testami diagnostycznymi

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 08:41

Błyskawiczny test, który pozwali wykryć gruźlicę, malarię czy zapalenie płuc zdecydowanie poprawił diagnostykę wielu chorób zakaźnych. Nad taim rozwiązaniem pracuje pochodzący z Kielc doktor Lech Ignatowicz. Jego badania wspiera Bill Gates.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Lech Ignatowicz pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli niemal natychmiast określić, na co cierpi pacjent, tak, by niezwłocznie przyjść mu z pomocą. Lekarz ze swoją firm Biopromic działa na terenie Szwecji, ale jego prace wspiera  Global Good, czyli wspólna inicjatywa Billa Gatesa iIntellectual Ventures.

Ignatowicz pracuje nad testami diagnostycznymi PoC, czyli takimi, które można wykonać bezpośrednio w gabinecie lekarskim, przy łóżku pacjenta lub nawet samemu.

Możliwość wykonania testu diagnostycznego na miejscu, pozwali  zaoszczędzić ogromną ilość czasu i pieniędzy. Najważniejszy jest jednak efekt, jaki daje natychmiastowa diagnostyki w każdym miejscu. Możliwość błyskawicznej, taniej i samodzielnej diagnostyki na przykład zapalenia płuc, byłaby prawdziwą rewolucją w systemie służby zdrowia.

Biopromic skupia się na chorobach zakaźnych.  Z Global Good firma związała się, by wspólnie  opracować i wdrożyć prosty testu na gruźlicę, który pozwoli wyeliminować tę chorobę. 

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum