×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PARP przyznała nagrody dla najlepszych projektów przyszłości

Autor: PAP/Rynek Zdrowia07 grudnia 2015 17:42

System zwiększający bezpieczeństwo dzieci w pojazdach, technologia wykorzystująca analizę śledzenia ruchu gałki ocznej do rehabilitacji mózgu, urządzenie wspierające gaszenie pożarów - to tylko niektóre projekty nagrodzone w XVIII Konkursie Polski Produkt Przyszłości.

PARP przyznała nagrody dla najlepszych projektów przyszłości
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nagrody zostały przyznane w poniedziałek (7 grudnia) w Warszawie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która jest organizatorem konkursu. Jak mówiła prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, jego celem jest promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych produktów, mających szansę zaistnieć na rynku polskim.

- Widzimy w Polsce bardzo dużo aktywności w obszarze innowacyjności, wspierania innowacyjnych firm, startupów czy jednostek naukowych, ale także otoczenia biznesu. Widzimy, że są to działania punktowe, pojedyncze. Chcemy te działania spajać, żeby były one bardziej synergicznie - powiedziała Lublińska-Kasprzak.

Dodała, że do wszystkich 18 konkursów zgłoszono ponad 800 projektów, z których 150 zostało nagrodzonych.

W liście skierowanym do nagrodzonych prezydent Andrzej Duda podkreślił, że pomysłowość i przedsiębiorczość stanowią o przyszłości Polski.

"Gratuluję jednostkom naukowym, konsorcjom czy przedsiębiorcom nagrodzonym i wyróżnionym w tegorocznym konkursie. (...) Ułatwienia dla aktywności badawczo-rozwojowej, dla przedsiębiorców traktuję jako priorytetowe wyzwanie dla państwa. Konieczne wydają się zmiany regulacji prawnych otwierające drogę do pełniejszego wykorzystania potencjału ludzi i wyników. Chciałbym, aby powołana przeze mnie Narodowa Rada Rozwoju promowała kulturę przedsiębiorczości i była merytorycznym zapleczem potrzebnej zmiany" - napisał prezydent.

Nagrody w konkursie przyznane zostały w trzech kategoriach - produkt przyszłości jednostki naukowej, produkt przyszłości przedsiębiorcy oraz produkt przyszłości konsorcjum: jednostka naukowa-przedsiębiorca.

W kategorii jednostka naukowa - przedsiębiorca nagrodę otrzymała firma AssisTech z Gdańska za projekt sytemu C-Eye wykorzystującego technologię śledzenia wzroku w zastosowaniach medycznych. Może ona też wspierać ocenę stanu neurologicznego i neurorehabilitację. Projekt otrzymał także nagrodę specjalną od kapituły konkursu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze