Ospałość w ciągu dnia? To może być zła dieta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2016 13:19

Według najnowszych badań, zbyt mała ilość snu w połączeniu z dietą bogatą w tłuszcze, przyczynia się do zmęczenia w ciągu dnia.

Należy zadbać nie tylko o dobry i wystarczająco długi sen, ale również o właściwą dietę Fot. Fotolia

- Po uwzględnieniu innych czynników demograficznych, stylu życia i chorób przewlekłych, okazało się, że ci, którzy spożywali produkty bogate w tłuszcze, wykazywali większą senność w ciągu dnia - wskazuje autor badania Yingting Cao z University of Adelaide.

Z badań wynika również, że zwiększone spożycie produktów bogatych w tłuszcze jest również silnie związane z bezdechem sennym i zaburzeniem snu.

- Senność w ciągu dnia oznacza, że masz mniej energii, a to z kolei zwiększa apetyt na produkty o wysokiej zawartości tłuszczu, większą ochotę na węglowodany, wszystko to związane jest również ze słabą jakością snu. Zatem powtarzalny wzór: zła dieta - zwiększona senność, zatacza błędne koło - dodaje Cao.

Senność w ciągu dnia może mieć istotne konsekwencje dla czujności i koncentracji, ostrzegają naukowcy. Specjaliści podkreślają, że aby zapobiec przewlekłemu zmęczeniu w ciągu dnia należy zadbać nie tylko o dobry i wystarczająco długi sen, ale również o właściwą dietę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum