Oleszczuk: Polska ma szansę stać się zapleczem biotechnologicznym dla świata

Autor: MAK, LJ/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2019 20:33

- Uważam, że Polska może stać się zapleczem biotechnologicznym dla świata - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Jarosław Oleszczuk, prezes AstraZeneca Pharma Poland.

Oleszczuk: Polska ma szansę stać się zapleczem biotechnologicznym dla świata
Jarosław Oleszczuk, prezes AstraZeneca Pharma Poland; FOT. PTWP

W opinii prezesa Oleszczuka, mamy szansę stać się takim światowym zapleczem dla globalnego rozwoju biotechnologii po pierwsze poprzez wytwarzanie innowacyjnych leków. - Drugim elementem jest innowacyjność produktów medycznych. Trzeci aspekt stanowi rozwój w Polsce całego procesu badawczo-rozwojowego oraz jego wspieranie. Proces ten jest bardzo złożony i długotrwały - zaznacza ekspert.

I dodaje: - Firmy farmaceutyczne bardzo często współpracują z wieloma partnerami przy obsłudze tego procesu. Natomiast sporo rzeczy jeszcze musi się zdarzyć w naszym kraju, aby świat traktował Polskę jako źródło innowacyjnych leków czy produktów medycznych lub chociażby jako dostarczyciela wysokojakościowych usług związanych działalnością badawczo-rozwojową.

Jarosław Oleszczuk przypomina, że Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych w Warszawie jest jednym z sześciu kluczowych tego typu ośrodków firmy AstraZeneca na świecie i jednym z trzech, które wspierają procesy badawczo-rozwojowe w późnych fazach badań klinicznych.

- Obecnie w naszym warszawskim Centrum pracuje ponad 900 osób i jest to największy ośrodek badawczo-rozwojowy AstraZeneca na świecie, zarządzający późnymi fazami badań klinicznych - zaznacza prezes Oleszczuk.

Badania nad nowymi technologiami medycznymi - lekowymi i nielekowymi - będą jednym z tematów sesji "Oblicza nowych technologii medycznych - szanse i wyzwania" (14 maja 2019 r. (godz. 13.30-15.00) podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Więcej o sesji: http://bit.ly/2VLTIZH

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum