Ograniczenie emisji dwutlenku węgla zmniejszy liczbę przedwczesnych zgonów na świecie o 153 mln?

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2018 09:34

Z badań przeprowadzonych przez Duke University w Durham wynika, że w tym stuleciu można byłoby uniknąć aż 153 milionów przedwczesnych zgonów na świecie, gdyby rządy przyspieszyły harmonogramy programów redukcji spalania paliw kopalnych.

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla zmniejszy liczbę przedwczesnych zgonów na świecie o 153 mln?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To pierwsze studium, które przewiduje liczbę możliwych do ocalenia ludzi w 154 największych obszarach miejskich świata. Przeżyją oni, o ile państwa zgodzą się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla - informuje Rzeczpospolita.

Analizy jednoznacznie pokazują, że liczba przedwczesnych śmierci spadłaby w miastach na wszystkich zamieszkanych kontynentach, przy czym największe korzyści zostałyby odnotowane w Azji i Afryce. Na czele listy miast, które skorzystałyby najbardziej na przyspieszeniu harmonogramu, znajdują się Kalkuta i Delhi w Indiach.

Blisko 50 obszarów miejskich na innych kontynentach również może zyskać poprzez znaczny wzrost liczby uratowanych istnień ludzkich, przy czym w przypadku sześciu miast - Moskwy, Meksyku, Sao Paolo, Los Angeles, Puebli i Nowego Jorku możliwe jest uniknięcie potencjalnie od 320 tys. do 120 tys. przedwczesnych zgonów w każdym z nich.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze