×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Naukowcy: utracony słuch można przywrócić

Autor: PAP Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia19 marca 2012 17:44Aktualizacja: 19 marca 2012 17:54

Dzięki regeneracji cząsteczki ponadtlenku w efekcie terapii genowej można zapobiec zamieraniu komórek układu słuchowego. Zanik słuchu może być procesem odwracalnym nawet u osób w podeszłym wieku - twierdzą przedstawiciele międzynarodowego zespołu badawczego z Uniwersytetu Yale w USA.

Naukowcy: utracony słuch można przywrócić
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Według badaczy, komórki odpowiedzialne za słuch, które jeszcze nie obumarły, można przywrócić do prawidłowego funkcjonowania poprzez zastosowanie odpowiedniej kuracji. Pozostają one na właściwym miejscu, żyją, lecz nie działają poprawnie; są zatem zdolne do aktywności.

W trakcie badań udało się dowieść, że przywrócenie pełnej sprawności słuchowej możliwe jest dzięki odmłodzonej cząsteczce ponadtlenku występującej w komórkach układu słuchowego. Jej reaktywacja może nastąpić w efekcie terapii genowej.

Według naukowców, istnieje możliwość wyleczenia głuchoty nawet u osób niesłyszących od wielu lat, u których choroba nie była leczona. Poza opracowywaniem szczegółów terapii przywracającej słuch, wspomnany zespół kontynuuje badania nad przyczynami zamierania komórek układu słuchowego.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze