Naukowcy: pieniądze szczęścia nie dają?

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 16 października 2011 12:22

Pary, które mają więcej pieniędzy, częściej się kłócą i są ze sobą mniej szczęśliwe, w porównaniu ze związkami, w których pieniądze nie stanowią aż tak dużej wartości - przekonują amerykańscy psycholodzy na łamach "Journal of Couple & Relationship Therapy".

Naukowcy: pieniądze szczęścia nie dają?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jason Carroll z Brigham Young University, który przeprowadził badania wśród 1734 amerykańskich małżeństw, zaobserwował, że materialistyczne nastawienie obojga partnerów oznacza więcej problemów w związku.

Analiza statystyczna wyników specjalnych ankiet wykazała, że pary twierdzące, iż pieniądze nie są dla nich ważne wypadały średnio o 10 - 15 proc. lepiej pod względem stabilności związku, niż pary składające się z jednej lub obu osób o nastawieniu materialistycznym.

Jak podsumował Jason Carroll związki, w których obie osoby były materialistami wypadały gorzej niemal we wszystkich badanych przez naukowców aspektach. Przeważał tam schemat problemów z komunikacją, umiejętnością rozwiązywania problemów, a także dostrzeganiem i reagowaniem na potrzeby drugiej strony.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum