Najważniejsze odkrycia naukowe 2013 r. wg Newsweeka

Autor: Newsweek/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2014 10:19

Lek na Zespół Downa, odchudzające bakterie i nowy sposób na gruźlicę - to najważniejsze odkrycia naukowe w 2013 r. wg Newsweeka.

Najważniejsze odkrycia naukowe 2013 r. wg Newsweeka

Substancję niwelującą zmiany w mózgu spowodowane zespołem Downa, odkryli naukowcy z amerykańskiej Johns Hopkins School of Medicine. Na razie skuteczność preparatu jest sprawdzana na myszach, które tak zmodyfikowano genetycznie, by miały coś w rodzaju mysiego downa. Móżdżek gryzoni, którym podano nową substancję, rozwijał się prawidłowo, a zwierzęta nie wykazywały żadnych opóźnień umysłowych. Naukowcy liczą, że lek pomoże również ludziom.owy sposób na gruźlicę

Wg. rankingu Newsweeka kolejnym najważniejszym odkryciem są badania kanadyjskich badaczy, których oczekiwanym rezultatem ma być nowa szczepionka przeciw gruźlicy. Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster testują ją na ludziach już od 2009 r., ale dopiero teraz poinformowali o wynikach swojej pracy. Oczywiście - o wynikach pozytywnych.

Nowa szczepionka jest dużo bardziej skuteczna i działa dłużej niż stosowany od 90 lat preparat BCG. Być może w ten sposób uda się powstrzymać grożącą światu epidemię tej choroby.Odchudzające bakterie

Kolejnym odkryciem są bakterie odchudzające. Amerykańscy naukowcy ustalili w trakcie badań na gryzoniach, że u osobników, którym wszczepiono do jelit specjalne bakterie, już po dwóch tygodniach straciły jedną piątą tłuszczu.  

Podobne efekty uczony zaobserwował u ludzi. 

Więcej:  www.newsweek.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum