×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie członkiem konsorcjum EU-LIFE

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 24 stycznia 2020 07:47

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) dołączył do konsorcjum EU-LIFE, skupiającego wiodące w dziedzinie nauk o życiu instytuty badawcze. To pierwsza polska instytucja w tym gronie i czternasta działająca w ramach konsorcjum.

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie członkiem konsorcjum EU-LIFE
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada Dyrektorów EU-LIFE uznała, że MIBMiK doskonale spełnia kryteria przyjęcia i wpisuje się w działalność EU-LIFE, jako niezależny instytut, który jest rozpoznawalny zarówno w Polsce jak i za granicą, dzięki promowaniu doskonałości naukowej i wypracowywaniu najlepszych praktyk prowadzenia badań - czytamy w komunikacie udostępnionym w czwartek PAP przez MIBMiK.

Konsorcjum EU-LIFE skupia wiodące w dziedzinie nauk o życiu (life sciences) instytuty badawcze z państw europejskich. Organizację tworzą cieszące się międzynarodowym uznaniem instytucje, które prowadzą wysokiej jakości badania i aktywnie dzielą się wiedzą i wspierają rozwój talentów. Wśród członków EU-LIFE są m.in. Max Delbrück Center for Molecular Medicine in the Helmholtz Association (MDC, Niemcy), Research Center for Molecular Medicine of the Austrian Academy of Sciences (CeMM, Austria), The Babraham Institute (Babraham, Wielka Brytania).

Od momentu założenia EU-LIFE jest ważnym uczestnikiem europejskiej polityki naukowej oraz szeroko pojętego dialogu politycznego krajów UE. Działa w europejskich programach badań naukowych i innowacji, zwłaszcza na rzecz Europejskiej Przestrzeni Badawczej (European Research Area) oraz będącego w trakcie przygotowania programu „Horyzont Europa” przewidzianego na lata 2021-2027.

"Z przyjemnością witamy partnera, który podziela nasze wartości, otwartość i zobowiązanie do promowania doskonałości naukowej i z entuzjazmem zaangażuje się w działania podejmowane przez EU-LIFE” - powiedział przewodniczący EU-LIFE, prof. Rene Medema, cytowany w prasowym komunikacie.

Dyrektor MIBMiK prof. Marta Miączyńska dodaje, że dzięki udziałowi kierowanej przez nią instytucji w działaniach EU-LIFE, możliwe będzie mówienie jednym głosem o kwestiach związanych z europejską polityką naukową, wspólna praca nad podnoszeniem jakości badań oraz dzielenie się i korzystanie z wzajemnych doświadczeń. - Dołączenie do EU-LIFE jest ważnym krokiem w rozwoju naszego Instytutu -  podkreśla prof. Miączyńska.

MIBMiK (zał. w 1999 r.) jest jedyną polską publiczną instytucją badawczą utworzoną na podstawie międzynarodowej umowy między UNESCO a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej: PAP-Nauka w Polsce

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze