Menedżer z zagranicy? Są poszukiwani

Autor: pulsHR.pl/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2013 14:59

Polskie firmy pracujące nad innowacyjnymi cząsteczkami leków potrzebują menedżerów z zagranicy. Jak ich ściągnąć? - Sporym wyzwaniem, niekiedy barierą, są płace, które w Polsce są niższe niż na zachodzie. Tym, z kolei, co przyciąga jest jasna i obiecująca ścieżka kariery - twierdzi Paweł Przewięźlikowski, prezes firmy Selvita.

Menedżer z zagranicy? Są poszukiwani

PulsHR.pl: - Firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych mają problemy ze znalezieniem pracowników?

Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu firmy Selvita, członek Rady Gospodarczej Małopolski oraz Małopolskiej Rady Innowacji: - Większość stanowisk jest obsadzana bez problemu. Polskie firmy działające w strefach wykorzystują głównie wiedzę i doświadczenie polskich pracowników. Przykładem może być Selvita, w której ponad 90 proc. wszystkich zatrudnionych stanowią Polacy.

Problem z kadrą pojawia się wtedy, kiedy poszukujemy specjalistów z doświadczeniem w branżach dopiero u nas wschodzących. Do naszej firmy ściągnęliśmy kilku specjalistów, których kompetencji i doświadczenia nie sposób było szukać wśród aplikujących z Polski.

- Jakich kompetencji brakowało polskim kandydatom?

- Firma Selvita jako pierwsza w Polsce zajmuje się na dużą skalę badawczo-rozwojową odkrywaniem nowych leków. O bardzo dobrego chemika, czy biologa w Polsce nie trudno. Ale już osoby, która ma doświadczenie menedżerskie i może zostać szefem 30-osobowego zespołu ekspertów w tej branży trzeba szukać za granicą.

Więcej czytaj w portalu pulsHR.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum